poniedziałek, 30 grudnia 2013

Podsumowanie roku 2013

Wyzwanie "Tudorowie w literaturze" trwa już rok. Pierwszy post na stronie został opublikowany 7 stycznia, pora więc na podsumowanie minionych miesięcy.

Trochę statystyki:
 • do wyzwania zgłosiło się 11 osób, jednak niektórzy poprzestali jedynie na wpisie powitalnym - mam nadzieję, że zmieni się to w najbliższym czasie i będziemy mogli przeczytać Wasze opinie na temat książek poświęconych Tudorom.
 • liczba recenzji opublikowanych na stronie wyzwania - 27 (w tym 26 powieści i jedna pozycja popularnonaukowa).
 • największą popularnością cieszyły się powieści Philippy Gregory, których przeczytaliśmy aż 20. Ponadto sięgaliśmy także po książki Christophera Gortnera, Elizabeth Massie, Anne Gracie, Carolly Erickson oraz Davida Starkeya.
Jak oceniacie miniony rok? Jakie macie plany czytelnicze na zbliżający się wielkimi krokami rok 2014?

2 komentarze:

 1. Polecam sięgnąć po książki Georga Bidwella. Świetny pisarz historyczny, który w niezwykle ciekawy sposób opowiada losy bohaterów. To Anglik, który przeprowadził się do Polski, wydał wiele zbeletryzowanych biografii wielkich postaci angielskiej historii, w tym także o dwóch członkach rodu Tudorów. "Rubaszny król Hal" o Henryku VIII (książka opowiada zarówno o miłosnych losach króla, jak i przedstawia trudy panowania, miejscami jest głęboko psychologiczna) oraz "Najcenniejszy klejnot" o Elżbiecie I (podobnie jak książka o Henryku VIII - przedstawia wszytskie aspekty życia jako władca państwa, również autor wnika w psychikę, myślenie królowej i tam szuka odpowiedzi, powodów podejmowanych przez nią decyzji).
  Książki Bidwella są naprawdę świetne i gooorąco je polecam. Moja miłość do historii rodu Tudorów rozpoczęła się właśnie od "Rubasznego króla Hala".
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Serdecznie zapraszamy na fanpage, na którym znajdziecie informacje i ciekawostki dotyczące epoki Tudorów :) https://www.facebook.com/dynastiatudorow

  OdpowiedzUsuń